آخرین خبرقم

جوانی جمعیت، مستلزم حمایت از جوانان در امر ازدواج و فرزند آوری است

استاندار قم با اشاره به اهمیت موضوع حمایت از خانواده تاکید کرد: جوانی جمعیت، مستلزم حمایت از جوانان در امر ازدواج و فرزند آوری است.

به گزارش ماد _ دکتر سیدمحمد آقامیری در جلسه ستاد جوانی جمعیت و خانواده استان قم با اشاره به سیاست های کلان این استان در حوزه جوانی جمعیت و فرزند آوری، افزود: برای ایجاد انگیزه و تمایل جوانان به امر ازدواج و فرزندآوری، مشوق ها و تمهیدات لازم فراهم شود.

 

استاندار قم یکی از مسائل مهم در موضوع جوانی جمعیت را پدیده طلاق دانست و ادامه داد: آسیب شناسی علل طلاق و برنامه ریزی جهت پیشگیری از این آسیب ها، کمک زیادی به کاهش طلاق و به دنبال آن حمایت از خانواده و جوانی جمعیت می کند.

 

دکتر آقامیری همچنین با تاکید بر ظرفیت های قانونی و امکانات دولتی در زمینه تسهیل ازدواج کارکنان، ادامه داد: هر یک از دستگاه های استان با جامعه هدف بالا مثل آموزش و پرورش و نیز دستگاه های مددرسان می توانند نقش مهمی در این زمینه داشته باشند.

 

وی نقش مراکز مشاور ازدواج را مورد توجه قرار داد و گفت: در حل مسائل مربوط به ازدواج و طلاق زوجین نقش ملموس مراکز مشاوره اهمیت ویژه ای دارد و باید بسته های مشاوره ای ویژه ای برای این امر مطالعه و در نظر گرفته شود.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا