اقتصادی

وال استریت رکورد زد

شاخص های بورسی وال استریت به رکورد تاریخی جدیدی دست یافت، به گونه ای که نسبت به روز گذشته ۰.۷۶ درصد صعود کردند.

به گزارش کارآفرین نیوز به نقل از بلومبرگ، آگوست (مرداد) در مجموع، برای بورس های آمریکا ماه خوبی بود و با وجود برخی روزهای قرمز، شاخص های بورسی تحت تاثیر اخبار مثبت مربوط به واکسیناسیون کرونا و احتمال توقف سیاست انبساطی فعلی بانک مرکزی قرار گرفتند.

شاخص های مهم بورس وال استریت موفق شدند رکورد تاریخی تازه ای را به ثبت برسانند و انتظار می رود با توجه به احیای تدریجی اقتصادی و بازگشت به سطوح پیش از کرونا، شاهد ثبت بیشتر روزهای خوب بورسی تا پایان سال جاری میلادی باشیم.
بورس آمریکا

در وال استریت همه شاخص ها صعودی بود؛ تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالاتری از روز قبل خود بسته شد شد .

شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۰.۷۶ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۳۵ هزار و ۳۸۶.۹۳ واحد بسته شد. شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۱.۰۲ درصد صعود تا سطح ۴۴۸۵.۶۱ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۱.۶۲ درصد افزایش در سطح ۱۴ هزار و ۹۵۷.۲۴ واحدی بسته شد.
بورس‌های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص “فوتسی ۱۰۰” بورس لندن با ۰.۳ درصد صعود نسبت به روز قبل و در سطح ۷۱۰۹.۰۲ واحد بسته شد. شاخص “دکس ۳۰” بورس فرانکفورت در آلمان با افزایش ۰.۲۸ درصدی و ایستادن در سطح ۱۵ هزار و ۸۵۲.۷۹ واحدی به کار خود پایان داد و شاخص “کک ۴۰” بورس پاریس با پیشروی ۰.۸۶ درصدی در سطح ۶۶۸۳.۱۰ واحد بسته شد. در مادرید شاخص “ایبکس ۳۵” ۰.۵۹ درصد بالا رفت و به ۸۹۶۸.۱۰ واحد رسید.
بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد خوبی داشتند؛ تا جایی که شاخص “نیک کی ۲۲۵” بورس توکیو ژاپن با افزایش ۱.۷۸ درصدی تا سطح ۲۷ هزار و ۴۹۴.۲۴ واحدی بالا رفت. شاخص “هانگ سنگ” بورس هنگ‌کنگ ۱.۰۵ درصد بالا رفت و در سطح ۲۵ هزار و ۱۰۹.۵۹ واحد بسته شد.

در چین شاخص “شانگهای کامپوزیت” صعود ۱.۴۰ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۴۸۳۵.۸۸ واحد بسته شد. در استرالیا شاخص “اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰” بورس سیدنی با ۰.۳۹ درصد افزایش و ایستادن در سطح ۷۴۸۹.۹۳ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص ” تاپیکس” ژاپن صعودی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است.)

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا