اقتصادیمجلس

ساز و کار مجلس برای تسهیل بازپرداخت تسهیلات دریافتی دامداران و کشاورزان

نمایندگان مردم در مجلس بانک مرکزی را مکلف به ایجاد شرایطی برای تسهیل در تعیین وثیقه و تضمین بازپرداخت تسهیلات دریافتی کشاورزان، روستاییان و عشایر کردند. 

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ماد، نمایندگان در نشست علنی نوبت سوم (یکشنبه 15 اسفند ماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 1401 کل کشور با بندهای (ی) و (ل) و(م) تبصره 8 این لایحه موافقت کردند.

 

براساس بند (ی) تبصره 8 ماده واحده لایحه بودجه 1401 کل کشور؛

 

– مجتمع و شهرک‌های کشاورزی مصوب هیأت وزیران از مزایای مندرج در ماده (81)  قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) بهره‌مند می‌گردند.

 

براساس بند (ل) تبصره 8 ماده واحده لایحه بودجه 1401 کل کشور؛

– بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است حداکثر یک ماه پس از ابلاغ این قانون طی دستورالعملی امکان پذیرش پروانه چرای دام، پروانه چاه کشاورزی، سند مالکیت اراضی کشاورزی ضمانت زنجیره‌ای و حساب یارانه را بعنوان وثیقه و تضمین بازپرداخت تسهیلات دریافتی روستائیان، کشاورزان، دامداران سنتی و عشایر از بانکهای دولتی و خصوصی و مؤسسات اعتباری غیربانکی را فراهم نماید.

 

براساس بند (م) تبصره 8 ماده واحده لایحه بودجه 1401 کل کشور؛

 دولت مکلف است در واردات محصولات کشاورزی و دامی در شرایط مساوی اولویت خرید خود را از شرکتهای ایرانی فعال در حوزه کشاورزی فراسرزمینی قرار دهد. آیین نامه اجرائی این بند توسط وزارت جهاد کشاورزی با همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت و بانک مرکزی تهیه می شود و به تصویب هیأت وزیران می رسد./

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا