آخرین خبرکرمانشاه

عضو شورای شهر کرمانشاه:
ستاد مشترک خدمات شهری در کرمانشاه تشکیل شود / ضرورت خرید ماشین‌آلات به‌روز برای شهرداری

عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه گفت: از استاندار و فرماندار کرمانشاه انتظار داریم ستاد خدمات شهری را در استانداری یا فرمانداری برای ارائه خدمات بهتر و هماهنگ فعال کنند تا خدمات با هماهنگی بیشتر به شهروندان کرمانشاهی ارائه شود.

هاشم درویشی در گفت‌وگو با خبرنگار ماد ، اظهار کرد: بودجه‌ای که برای حوزه زیست‌محیطی به خدمات شهری اختصاص پیدا می‌کند دارای خروجی برای جامعه شهری از جمله آرامش عمومی است که ماحصل زحمات و تلاش کارکنان و کارگران شهرداری در رده‌های مختلف خدمات شهری از رده پاکبانان تا در سطح مناطق و عوامل ستادی در مرکز است. این خدمات همان‌طور که شهروندان مطلع هستند، به صورت شبانه‌روزی است.

 

وی افزود: شهرداری کرمانشاه درآمد پایدار ندارد و شورای اسلامی شهر کرمانشاه در حال بررسی و ارائه طرح‌هایی است تا شهرداری کرمانشاه به سمت جذب سرمایه‌گذاران برود که محصول این تلاش کسب درآمد پایدار برای شهرداری شود.

 

عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه خاطرنشان کرد: اعتبارات ریالی فعلی شهرداری کرمانشاه از محل عوارض و کمیسیون ماده ۱۰۰ تأمین می‌شودکه در شأن شهرداری کلان‌شهر کرمانشاه نیست. شهرداری یک کلان‌شهر باید در حوزه‌های گوناگون دارای درآمد پایدار باشد و این ظرفیت در شهر کرمانشاه به‌ویژه در حوزه گردشگری شهری وجود دارد.

 

درویشی با بیان اینکه در حوزه تجارت شهرداری کرمانشاه می‌تواند شریک خوبی برای مردم باشد، اضافه کرد: می‌توان با حمایت کمیسیون ماده ۵ استانداری کرمانشاه در راستای جذب سرمایه‌گذار اراضی با هدف تغییر کاربری اقدام کرد تا شرایط بهبود پیدا کند و درآمد پایداری با سرمایه‌گذاری مشترک برای شهرداری کرمانشاه ایجاد شود.

 

وی تصریح کرد: خدمات شهری یک مجموعه هزینه‌بر است و می‌توان به مستهلک شدن ماشین‌آلات رفت و روب و پسماند اشاره کرد که از کارایی مناسبی برخوردار نیست. لازم است ماشین‌آلات جدید خریداری و در سطح شهر مورد استفاده قرار گیرد. با نرخ تورمی که وجود دارد و افزایش چندبرابری قیمت‌ها، خرید ماشین‌آلات مورد نیاز برای شهرداری سنگین شده است؛ لذا مبلغ ۸۰ میلیارد تومان از طریق استانداری کرمانشاه برای حوزه خدمات شهری جذب شده که از محل این اعتبار تعدادی ماشین‌آلات پیشرفته جمع‌آوری زباله خریداری شده است.

 

عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه ادامه داد: خرید ماشین‌آلات پیشرفته مشکلات شهرداری را در حوزه جمع‌آوری زباله رفع کرده است، اما همچنان برای تجهیز این حوزه که عمده دغدغه و مطالبه مردم است به اعتبارات بیشتری نیاز است.

 

تفرجگاه‌ها و فضاهای سبز شهر کرمانشاه برون‌سپاری شود

 

درویشی تاکید کرد: سرانه فضای سبز در کرمانشاه به نسبت خوب است، اما به منظور نگهداری فضای سبز به دلیل اینکه تعداد زیادی از نیروهای شهرداری که باید نگهدارنده فضای سبز باشند به دلایل مختلف در حوزه اداری شهرداری به‌کارگیری شده‌اند، با کمبود نیروی کارگری در حوزه فضای سبز مواجه هستیم؛ لذا باید تدبیری در این زمینه اندیشیده شود، نیروهای جدید به‌کارگیری شوند یا نیروهای موجود به محل اصلی کار خود بازگردند.

 

وی گفت: پیشنهاد من این است که تفرجگاه‌ها و فضاهای سبز شهر کرمانشاه که محل استراحت و آرامش شهروندان است با عقد قرارداد برون‌سپاری و به بخش خصوصی واگذار شود تا شاهد ارتقای کیفیت خدمات‌دهی، بهبود فضای سبز و تفرجگاه‌ها باشیم، در حال حاضر هزینه‌های شهرداری در حوزه خدمات شهری در این بخش کاهش پیدا کند و از اعتبارات صرفه‌جویی شده در دیگر بخش‌های خدماتی استفاده می‌شود.

 

عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه اضافه کرد: کارگران زحمتکش حوزه خدمات شهری از جمله پاکبانان، نیروهای فضای سبز و سایر نیروهای خدماتی به صورت شبانه‌روزی، در چند شیفت و بدون توقف در حال خدمت‌رسانی به شهروندان کرمانشاهی هستند، به تعبیر دیگر حوزه خدمات شهری ویترین خدمات و اقدامات شهرداری بوده و از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است.

 

درویشی ادامه داد: از آنجا که در سطح شهر مشکلاتی در حوزه‌های مختلف وجود دارد، ضروری است ستادی متشکل از تمام دستگاه‌های خدمات‌رسان از جمله شهرداری، آب و فاضلاب، برق، گاز و تلفن تشکیل شود تا به صورت هماهنگ و با تعامل و همکاری نسبت به رفع مشکلات شهروندان در اسرع وقت اقدام شود، در حال حاضر مردم خدمات شهری را به صورت عام از شهرداری انتظار دارند و لازم است این دیدگاه به دلیل حضور سایر دستگاه‌های خدمات‌رسان تغییر پیدا کند.

 

وی گفت: از استاندار و فرماندار کرمانشاه انتظار داریم ستاد خدمات شهری را در استانداری یا فرمانداری برای ارائه خدمات بهتر و هماهنگ فعال کنند تا خدمات با هماهنگی بیشتر به شهروندان کرمانشاهی ارائه شود.

 

کمک به هیئت‌های مذهبی و سیاه‌پوش کردن شهر

 

عضو شورای اسلامی شهر کرمانشاه خاطرنشان کرد: زمانی که اهالی یک محله مطالبه آسفالت دارند، پس از مراجعه عوامل شهرداری برای آسفالت متوجه می‌شویم که هنوز زیرساخت تکمیل نشده است و دستگاه خدمات‌رسان دیگر همچون آب و فاضلاب، گاز یا تلفن حفاری لازم را انجام نداده‌اند که باعث آسیب رسیدن به آسفالت و ضرر رسیدن به منابع عمومی شهر می‌شود؛ لذا لازم است ستاد مشترک خدمات شهری در اسرع وقت راه‌اندازی و فعال شود.

 

درویشی اضافه کرد: اقدامات خوبی توسط شهرداری کرمانشاه از جمله سیاه‌پوش کردن معابر شهر و کمک به هیئت‌های مذهبی انجام شده است و باید در راستای حفظ شعائر اسلامی تلاش کنیم.

 

وی اظهار کرد: از حضور و اطلاع‌رسانی مجموعه پایگاه خبری ماد که همواره تلاش داشته است با امیدآفرینی و ایجاد تعامل، همکاری و وحدت قدم‌هایی در راستای توسعه مدیریت شهری بردارد، تقدیر و از مدیران شهرداری در حوزه خدمات شهری و سایر دستگاه‌های متولی تقاضا می‌کنم با وحدت و تعامل به سمت ارائه خدمت حداکثری به مردم کرمانشاه بروند، چراکه این مردم لایق بهترین‌ها هستند و ارائه خدمت حداکثری به مردم شریف و قدرشناس کرمانشاه بدون وحدت و در سایه تعهد، تخصص و دلسوزی، ممکن نیست.

مشاهده بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا